Strona główna     |     Mapa strony     
 
Usuwanie blizn
Medycyna estetyczna
Powiększanie ust
Chirurgia plastyczna
Operacje plastyczne
Plastyka brzucha
Liposukcja
Chirurgia estetyczna
Korekcja nosa
Odsysanie tłuszczu
 
 

 
 
 
   

Usuwanie blizn

  Wydaje się nam, że blizna to po prostu znak, ślad, który pozostaje nam po skaleczeniu lub operacji. Nie zastanawiamy się nad tym, że blizny mogą być nie tylko problemem kosmetycznym, ale również zdrowotnym. Blizny mają swoje fachowe określenia medyczne, które są wskazówką do sposobu ich leczenia.

Trzeba wiedzieć, że usuwanie blizn jest praktycznie leczeniem, bo w większości wypadków, blizny takie bardzo brzydko wyglądają, a często dają nawet nieprzyjemne lub bolesne odczucia. Jeszcze kilka lat temu usuwanie blizn to była przede wszystkim ciężka praca smarowania i masowania blizny maścią otrzymaną z wyciągu cebuli.

Wiadomo, usuwanie blizn, które stanowią problem zdrowotny jest bardzo trudne, ale pozostawienie ich może powodować różne poważne komplikacje - wywołują przykurcze, ból i mnóstwo innych problemów. Dlatego usuwanie blizn potrądzikowych, czy płytkich zmian po ranach możemy spokojnie powierzyć fachowcom z dobrego salonu. Jednak poważne zmiany wymagają często interwencji chirurga - najlepiej specjalisty od chirurgi estetycznej, dla którego usuwanie blizn to codzienność, a dbanie o niewidoczność szwu to podstawowa umiejętność. Usuwanie blizn to nie zawsze interwencja chirurga, czasami to trwające miesiącami zabiegi fizjoterapeutyczne, ostrzykiwanie, a nawet leczenie uciskiem.