Strona główna     |     Mapa strony     
 
Usuwanie blizn
Medycyna estetyczna
Powiększanie ust
Chirurgia plastyczna
Operacje plastyczne
Plastyka brzucha
Liposukcja
Chirurgia estetyczna
Korekcja nosa
Odsysanie tłuszczu
 
 

 
 
 
   

Plastyka brzucha

  Brzuch to takie miejsce, gdzie najczęściej odkłada się nam tłuszcz, ale również szczupły brzuch jest elementem gry jaka toczy się między kobietą a mężczyzną. W brzuchu znajduje się też "drugi mózg" - splot słoneczny, który zawiaduje w dużej części naszym ciałem.

Jednak bardzo często w chirurgii plastycznej robiona jest plastyka brzucha, zabieg, który polega na poprawieniu wyglądu obwisłego po ciążach lub nadmiernie szybkiego odchudzania. Czym jest plastyka brzucha - najczęściej zabieg polega na wycięciu fałdu skóry, której w tym miejscu łatwo się robi po wspomnianych sytuacjach życiowych - za dużo.

Plastyka brzucha to także często zabieg po brzydko zrobionych cesarskich cięciach, a także operacjach tzw. brzusznych, gdzie czasami stan pacjenta wymaga szybkiego szycia i rana pooperacyjna nie wygląda najlepiej - plastyka brzucha może obejmować tylko fałdy skórne i znajdujący się pod nim tłuszcz, czasami ingerencja może sięgać głębiej, do mięśni. Plastyka brzucha może być bowiem połączona ze zlikwidowaniem jakieś pojawiającej się przepukliny - to właśnie problem osłabionych mięśni.

Przy bardzo zwiotczałej skórze plastyka brzucha daje niemal natychmiastową poprawę - jednak rekonwalescencja po operacji trwa parę tygodni i wypadku grubasów ponowne wyhodowanie dużego brzucha może okazać się problemem - nie zawsze plastyka brzucha jest zabiegiem, który możemy powtarzać.