Strona główna     |     Mapa strony     
 
Usuwanie blizn
Medycyna estetyczna
Powiększanie ust
Chirurgia plastyczna
Operacje plastyczne
Plastyka brzucha
Liposukcja
Chirurgia estetyczna
Korekcja nosa
Odsysanie tłuszczu
 
 

 
 
 
   

Odsysanie tłuszczu

  Czy tłuszcz to nasz wróg czy przyjaciel, czy mamy go lubić, czy nienawidzić. Kobiety mają większe problemy z tłuszczem, bo ich organizm gromadzi tłuszcz, po to, by miały zapasy na wykarmienie dziecka, w czasie głodu. To wszystko, czego nie lubimy w tłuszczu to pozostałość z pradziejów, z czasów, gdy człowiek żył w jaskini bezbronny wobec głodu i chłodu.

Od kilku lat osoby, które nie są grube a mają tłuszcz w miejscach "niepotrzebnych" mogą poddać się skutecznemu zabiegowi jakim jest odsysanie tłuszczu. Nazwa zabiegu to liposukcja - po polsku: odsysanie tłuszczu. Pozwala on na na pozbycie się tłuszczu z miejsc, w których szpeci, a niczemu nie służy, a pozostawienie go tam, gdzie jest jak najbardziej wskazany , czyli na przykład na biuście.

Dlaczego tak nie lubimy tego nadmiaru tłuszczu? Bo szpeci i naprawdę niczemu nie służy - już tysiąclecia minęły od momentu, gdy tłuszcz ogrzewał człowieka jak niedźwiedzia podczas chłodów. Każdy, kto zdecyduje się na odsysanie tłuszczu, ma jedną, ważną gwarancję - usunięte komórki na pewno nie powrócą

Podczas jednego zabiegu odsysanie tłuszczu to około 3,5 a nawet 4 litrów usuniętej tkanki tłuszczowej. Rekonwalescencja po takim zabiegu trwa dosyć długo - pierwsze dni decydują o ostatecznym wyniku zabiegu.