Strona główna     |     Mapa strony     
 
Usuwanie blizn
Medycyna estetyczna
Powiększanie ust
Chirurgia plastyczna
Operacje plastyczne
Plastyka brzucha
Liposukcja
Chirurgia estetyczna
Korekcja nosa
Odsysanie tłuszczu
 
 

 
 
 
   

Liposukcja

  Kto nie chciałby mieć pięknej sylwetki? Czy zdarza się, by osoba otyła była zadowolona ze swojego wyglądu? Podejrzewać można, że nawet zawodnicy sumo niechętnie oglądają się w lustrze. Tłuszcz konieczny do życia nie jest przyjacielem człowiek, a szczególnie jeśli tym człowiekiem jest kobieta.

Kilka lat temu pojawiła się liposukcja, zabieg, który miał się stać panaceum na zbędny tłuszcz w niektórych miejscach ciała. I faktycznie dobrze przeprowadzona liposukcja daje taki efekt. Niestety, zabieg ten jest bardzo niebezpieczny, najczęściej pojawiają się poważne powikłania, gdy robiona jest liposukcja.

Czym jest taki zabieg? Otóż liposukcja to po prostu odsysanie tłuszczu z tych partii ciała, które mają go w nadmiarze. Sam przebieg zabiegu nie wygląda skomplikowanie - rejon, na którym ma być przeprowadzona liposukcja jest znieczulany przez dokładne ostrzykiwanie tkanki tłuszczowej - potem już lekarz sondą odsysa nadmiar tkanki. Podczas zabiegu można pozbyć się 3,5 litra niechcianej tkanki.

Jaką przewagę ma liposukcja nad zwykłym odchudzeniem? Otóż, podczas zwykłego odchudzania nie zlikwidujemy całkowicie tzw. bryczesów, które tworzą się często u typowo zbudowanych Polek. Liposukcja to zabieg, który na zawsze pozbawia pewne rejony ciała tkanki - odchudzenie powoduje jedynie ich zmniejszenie się, więc po przy tyciu