Strona główna     |     Mapa strony     
 
Usuwanie blizn
Medycyna estetyczna
Powiększanie ust
Chirurgia plastyczna
Operacje plastyczne
Plastyka brzucha
Liposukcja
Chirurgia estetyczna
Korekcja nosa
Odsysanie tłuszczu
 
 

 
 
 
   

Korekcja nosa

  Nos to jeden z sześciu zmysłów. To on powoduje, że czujemy zapachy i smaki, to w nim ginie bardzo dużo bakterii i wirusów, które wraz z wdychanym powietrzem mogłyby wtargnąć do naszego organizmu.

Bardzo często przeprowadzanym zabiegiem jest w laryngologii i chirurgii plastycznej korekcja nosa - laryngologia w zasadzie ogranicza się do korekty skrzywionej przegrody nosowej - chirurgia plastyczna ma też takie zabiegi. Korekcja nosa ta wewnętrzna bardzo często zabieg przeprowadzany przez sportowców i śpiewaków, gdyż u nich dobry oddech to droga do sukcesu.

Plastyka, która też określana jest jako korekcja nosa zmienia wiele w wyglądzie człowieka - musi być to zabieg przemyślany i dobrze przeprowadzony. Faktycznie są osoby, którym korekcja nosa, z naszego punktu widzenia , bardzo by się przydała. bardzo często właściciele nosów, a właściwie nochali czują się z nimi dobrze i pewnie siebie i nie przeszkadza im żart, że najpierw pojawia się nos, potem długo nic, a na końcu właściciel nochala.

Korekcja nosa to szereg możliwych zabiegów - bardziej lub mniej inwazyjnych, z których każdy omawiany jest z chirurgiem - obecnie na komputerze można zrobić symulację i zobaczyć jak korekcja nosa może wpłynąć na nasz wygląd - to łatwiej pozwala podjąć decyzję i chirurg ma ułatwione zadanie podczas kształtowania nowej formy nosa.