Strona główna     |     Mapa strony     
 
Usuwanie blizn
Medycyna estetyczna
Powiększanie ust
Chirurgia plastyczna
Operacje plastyczne
Plastyka brzucha
Liposukcja
Chirurgia estetyczna
Korekcja nosa
Odsysanie tłuszczu
 
 

 
 
 
   

Chirurgia estetyczna

  W naszych czasach piękno człowieka jest miarą jego wartości - młode i szczupłe ciało nawet w wieku 70 lat to większy atut niż życiowa mądrość i doświadczenie. To jest jakby dar i przekleństwo naszych czasów - dar, bo możemy zadbać o siebie, przekleństwo, bo musimy zadbać o siebie, bo taka jest presja.

Naprzeciwko nawet najdziwniejszym naszym marzeniom wychodzi chirurgia estetyczna, która potrafi zmienić twarz i sylwetkę. Czasami w filmach - szczególnie tych starszych pojawiają się cudowne zabiegi, jakie chirurgia estetyczna oferuje pacjentom, oczywiście bogatym pacjentom.

Czym jest chirurgia estetyczna dziś? Można śmiało powiedzieć, że chirurgia estetyczna to cały, potężnie rozbudowany przemysł, który służy z jednej strony zaspokajaniu próżności ludzkiej, zaś z drugiej są to wielkie pieniądze i dla klinik i dla lekarzy i całego przemysłu - od sprzętu i środków higieny począwszy, na specjalistycznych lekach kończąc.

Czy można przewidzieć jakiś upadek działu jakim jest chirurgia estetyczna? Prawdopodobnie nigdy nie, bo o ile zmarszczki można usunąć za pomocą botoksu lub wypełniaczy, o tyle krzywego i zbyt długiego nosa nie pozbędziemy się w żaden niechirurgiczny sposób. Czyli chirurgia estetyczna ma szansę na rozwój, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na takie korekty, a także dochodzą tu zabiegi pourazowe, odtwórcze, a także z wiązane z wadami wrodzonymi.